Sesja użytkownika QEMU
Zastosowania:
Dział zatytułowany „Zastosowania:”- sieć
Sesja roota uniemożliwia maszynie wirtualnej przekierowywanie portów i zamiast tego używa NAT, co oznacza, że chociaż twoja maszyna wirtualna widzi świat, świat nie widzi twojej maszyny wirtualnej, a zamiast tego widzi twój komputer. Jest to w porządku, chyba że chcesz połączyć się bezpośrednio z maszyną wirtualną spoza komputera (na przykład przez ssh), wtedy nie możesz, ponieważ nie ma się z czym połączyć.
- akceleracja 3D poprzez translację
Sesja roota nie pozwala VMM na używanie węzła renderowania /dev/dri/renderD128 i
ogranicza qemu-cli, ponieważ zwykły użytkownik ma niewielkie możliwości wykorzystania qemu działającego jako root.
Włączanie sesji użytkownika:
Dział zatytułowany „Włączanie sesji użytkownika:”To bardzo proste, w głównym oknie VMM kliknij Plik -> Dodaj połączenie...
i w menu rozwijanym Hypervisor: wybierz Sesja użytkownika QEMU/KVM. Możesz teraz
tworzyć swoje maszyny wirtualne zgodnie z opisem w Konfiguracja QEMU i VMM
w trybie użytkownika, a nie w trybie roota.